Eesti vs Soome

Lugesin Delfist artiklit selle kohta, kuidas Soomes on ikka parem elada kui Eestis. Olen ise Soomes elanud ja vot ei ole nõus. Nüüdseks olen Eestis tagasi ja väga rahul oma otsusega. Kuna olen ise selle läbi teinud, siis saan väga hästi aru põhjustest, miks seda tehakse, kuid selline lahendus ei ole tegelikult lahendus.

Soomes elades mõistsin, et kes tahab hakkama saada, saab hakkama Soomes…. aga samuti saaks hakkama Eestis. Miks meil hinnad nii kõrged on? Eks ikka sellepärast, et nõudlust on. Poes käies ma ei taju seda, et inimestel pole raha, sest poest ostetakse asju, millele mina nt raha ei kuluta. Järelikult rahakott võimaldab. Kui inimesed hakkaks valima ja tooted jääks seisma, siis ettevõtjad oleks sunnitud hindu alandama, vastasel korral nad toodaks tühja…

Tegelik erinevus seisneb aga selles, et Eestis on enamuse ajast “ehitanud” riiki parempoolsed erakonnad, Soomes vasakpoolsed. Kui ma Soomest tagasi tulin, said esmakordselt aastakümnete järel võimule parempoolsed. Aastakümneid ehitati Soomes riiki inimeste jaoks (vasakpoolsed erakonnad). Sellepärast on Eesti ja Soome riigil väga sarnane ülesehitus, aga väga erinev elukeskkond. Kuna Eesti seadused soosivad ettevõtjaid, siis inimesed ei julge enda eest seista. Soomlased streigivad, siis keegi ei tee tööd, eestlased jätkavad tööd, sest muidu lastakse lahti…. ja seadused võimaldavad seda. Soome seadused mitte.

Jah, kõike ei saa riigi poolt reguleerida, kuid seda, kes on riik (inimene või ettevõtja) seda saame valimistel otsustada küll. IGAÜHE HÄÄL LOEB.

Kutsun üles kõiki inimesi enda õiguste eest seisma ja valima vasakpoolset erakonda. Tõsi, Eestis pole neid just jalaga segada, kuid siiski leidub…

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s